21 квітня 2015 року семінар для представників громадсько-активних шкіл у Рівному

0

21 квітня 2015 року у Рівному відбувся семінар для представників громадсько-активних шкіл Рівненської області в рамках реалізації проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми «Школа як осередок розвитку громади», що реалізується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком».

Під час семінару відбулося обговорення ситуації в освітній сфері, зокрема проблема виживання сільських шкіл в умовах реформи місцевого самоврядування та адміністративного поділу відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Запрошений експерт – керівник аналітичної програми ГО «Європейський діалог» Олександр Софій представив розрахунок прогнозованого бюджету об’єднаної громади, який продемонстрував значний дефіцит коштів в освітній сфері, що може призвести до закриття малокомплектних шкіл на селі.

«Червоною ниткою» дискусії стали тези про необхідність оптимізації існуючої мережі освітніх закладів в сільській місцевості, використання досвіду діяльності освітніх округів та громадсько-державних шкіл в Польщі, більшої уваги школи до потреб громади при одночасному збереженні якості освітніх послуг.

У світлі цього ще раз були проаналізовані мікропроекти шкіл – учасників проекту, які будуть впроваджені на місцях за підтримки місцевих громад та ВФ «Крок за кроком» впродовж травня-серпня 2015 року.

Коментарі