Будинок дитячої та юнацької творчості м. Соснівка: плани робіт

0

Сьогодні презентуємо останній об’єкт, який ми запланували виконати цього року в рамках проєкту “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”. Сьомий об’єкт, який потрапив у наш проєкт – це приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості в м. Соснівка.

На початку реалізації нашого проєкту ми планували модернізувати інший об’єкт у м. Соснівка – приміщення Музичної школи. Однак, перед початком виготовлення проєктної документації 7-8 березня 2024 року був здійснений інспекційний візит на об’єкти за участю представників GIZ, зокрема команди будівельного підрозділу GIZ на чолі з Рене фон Прондзінскі, представників Львівської обласної військової адміністрацій, місцевих стейкхолдеів та команди проекту.

У ході візиту було з’ясовано, що приміщення Музичної школи м. Соснівка не відповідає вимогам GIZ щодо облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, а саме – конструкція будівлі не дозволяє створити умови безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю. Усі технічні рішення щодо вирішення цієї проблеми, зокрема встановлення зовнішнього ліфта, потребують значних конструктивних змін, збільшення терміну виконання робіт, що перевищує термін виконання проекту (31 жовтня 2024 року), а також фінансових ресурсів, які в кілька разів перевищують запланований бюджет на ремонт об’єкту в рамках проекту.

Упродовж 11-13 березня 2024 року відбулись зустрічі команди проєкту, представників Львівської обласної військової адміністрації та Червоноградської міської ради у ході яких було вирішено клопотати перед GIZ про заміну об’єкта Музичної школи на інше приміщення для проживання ВПО у м. Соснівка. Червоноградська міська рада запропонувала об’єкт – приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості м. Соснівка, де у 2023 році був проведений капітальний ремонт на суму 3,9 млн гривень. Відтак, були капітально відремонтовані санвузли, приміщення кухонь, їдалень, пральню, житлові кімнати та інженерні комунікації. Також до приміщення облаштований безбар’єрний доступ для людей з інвалідністю, а на першому поверсі обладнані відповідно санвузли, приміщення кухні, їдальні, пральні, житлові кімнати для людей з інвалідністю. На сьогодні тут проживає 99 осіб з числа ВПО.

Незважаючи на уже проведені внутрішні ремонтно-будівельні роботи, пропоноване приміщення потребує у першу чергу капітального ремонту даху будинку для збереження вже зроблених внутрішніх робіт, забезпечення комфорту проживання ВПО та зменшення енерговитрат. Тому проєктом передбачено:
– заміну покриття даху;
– часткову заміну крокв;
– утеплення горищного перекриття;
– влаштування системи блискавкозахисту;
– улаштування системи організованого водовідведення.

Обсяг фінансових ресурсів для проведення капітального ремонту даху буде уточнений після здійснення проєктних робіт, однак не перевищуватиме бюджету, передбаченого проєктом.

Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України”.

Коментарі