Чи можливе спільне майбутнє культури та туризму?

0

Найбільше в Україні, як і в усьому світі, від COVID-19 та карантинних обмежувальних заходів постраждали культурна та туристична галузі, ресторанно-готельний бізнес та транспорт .

Майже одночасно і не досить помітно у Львові відбулись дві зустрічі, присвячені проблемам культури і туризму в умовах пандемії.

30 липня – фокус-група у рамках проєкту “Сприяння розвитку культури в Україні: дослідження зв’язків культурно-мистецької сфери та туристичної привабливості територій”, який реалізовується ГО “Європейський діалог” за фінансової підтримки Українського культурного фонду, та 3 серпня – у рамках круглого столу за ініціативи Львівської облдержадміністрації.

І учасники ті ж, і теми обговорення аналогічні. Як наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод на зустрічі 3 серпня “в усіх нас єдина мета – максимально залучити туристів подорожувати Львівщиною. Туризм та культура – дуже пов’язані галузі і мусять бути максимально дружні до туристів”. Дуже хороші слова. І тішить, що на зустрічах були присутні саме ті, хто на ділі робить це – туроператори, керівники культурно-мистецьких закладів, управлінці від культури і туризму.

Ось тільки маленький нюанс. На зустріч в Львівську облдержадміністрацію не прийшли управлінці від Львівської міської ради. І це не дуже добре, бо багато з тих питань, які були порушені 3 серпня – про зміни графіків роботи культурних та музейних установ, впровадження єдиного і електронного квитків, встановлення банківських терміналів на рівні міста вже вирішуються достатньо успішно. Ще 5 травня міська рада спільно з представниками туристичної галузі напрацювали план виходу з “туристичної” кризи до кінця року, а Центр підтримки підприємництва запропонував заходи підтримки суб’єктів підприємницької діяльності на період дії карантину.

У ситуації, що склалася, дуже важливою є скоординована взаємодія обласних і міських управлінців. Львів залишається туристичним магнітом, але саме зараз важливо гармонійно доповнити культурно-туристичні продукти міста культурно-історичними принадами, якими багата область.

Відеозапис фокус-групи, ініційованої та проведеної ГО “Європейський діалог” можна переглянути тут:

А про її результати прочитати тут:

Завантажити (PDF, 172KB)

Коментарі