Чому важлива відкритість місцевої влади в умовах війни?

0

Команда «Європейського діалогу» продовжує вступні інформаційні зустрічі із представниками громад, які долучилися до проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства», що реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Зокрема, відбулась онлайн-зустріч із представниками Жовківської громади Львівської області, на якій були присутні керуючий справами виконавчого комітету, представники громадських організацій «Центр культурних ініціатив» та «Право на захист».

Після презентації про наш проєкт і ролі місцевої влади і представників громадянського суспільства в ньому обговорили рівень залучення громадян у Жовківській громаді та вплив війни на відкритість органів місцевого самоврядування.

На відміну від багатьох громад, які вирішили прибрати з відкритого доступу важливі рішення, тимчасово призупинити онлайн-трансляцію сесій місцевої ради, засідань депутатських комісій і виконавчого комітету, Жовківська міська рада прийняла рішення залишатися максимально відкритою для мешканців. На сайті громади публікуються всі рішення, які ухвалюються на сесіях міської ради, виконавчим комітетом, а також проєкти цих рішень. На фейсбук-сторінці продовжуються онлайн-трансляції не лише засідань сесій міської ради, постійних депутатських комісій та виконавчого комітету, а й громадські слухання та обговорення. На думку міської ради, мешканцям у цей непростий час буде спокійніше, якщо місцева влада діятиме максимально відкрито та інформуватиме громадян про всі свої рішення та заходи.

Присутні на зустрічі представники громадського сектору підкреслили, що в розмові з ними мешканці громади позитивно оцінюють таку практику, цікавляться подіями та заходами, які проводить міська рада. Також мешканці відзначають, що збереження записів онлайн-трансляцій на фейсбук-сторінці є дуже зручним, оскільки не завжди є час відвідати сесію міської ради чи громадські обговорення, але хочеться дізнатися, що там відбувалось, які рішення там обговорювалися та були ухвалені.

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст  цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Коментарі