Дебати «Децентралізація: сучасний стан та виклики у Львівській області» 30 квітня 2015 року у Сокальському районі Львівської області

0

30 квітня 2015 року у Сокальському районі Львівської області відбулися дебати «Децентралізація: сучасний стан та виклики у Львівській області». Учасниками заходу були голови сільських та міських рад, представники районної державної адміністрації, районної ради та ЗМІ, громадські діячі.

Експерти ГО «Європейський діалог» представили матеріали щодо моделювання об’єднаної громади, до якої мали б увійти шість сільських рад – Боб’ятинська, Княжівська, Лучицька, Перв’ятицька, Смиківська і Тартаківська, із можливим адміністративним центром в селі Тартаків.

Основою моделювання громади стали положення Методики формування спроможних територіальних громад згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також розрахунки щодо можливих доходів та витрат об’єднаної громади.

Під час дискусії були озвучені альтернативні підходи щодо об’єднання, проведено співставлення показників подібної громади (ґміни) в Польщі.

Основним результатом зустрічі можна вважати більш глибоке розуміння учасниками суті об’єднання та необхідності узгодженості роботи всіх зацікавлених осіб – громад, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Захід відбувся в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Коментарі