Депутати Львівської обласної ради не схвалили сьогодні проект Перспективного плану об’єднання територіальних громад

0

2 червня під час сесії Львівської обласної ради депутати розглядали проект Перспективного плану об’єднання територіальних громад Львівщини.

Цей документ передбачає формування 140 спроможних громад замість 710, що існують зараз. Найбільше громад повинно утворитись в результаті добровільного об’єднання у Дрогобицькому та Яворівському районах – 14 і 13 громад відповідно, а найменше у Буському та Жидачівському районах – по 3 громади.

Як розповів перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський, територіальна реформа дозволить місцевим громадам одержати чималий фінансовий ресурс. Зокрема, Львівщина може отримати від держави три мільярди гривень для розвитку. Окрім цього, до розпорядження громад відійде й значний земельний ресурс – це додатково понад 190 тис. гектарів землі, що перебувають за межами рад.

Однак запропонований Львівською ОДА проект Перспективного плану об’єднання громад викликав у депутатів чимало запитань. Зокрема, обласні обранці наголошували, що вказаний план об’єднань формувався без врахування думки територіальних громад.

Після тривалих обговорень депутати вирішили перенести схвалення проекту Перспективного плану об’єднання територіальних громад Львівщини на наступне пленарне засідання, а поки скерувати його у місцеві громади області для ознайомлення та обговорення. Депутати готуються до повторного розгляду на 16 червня.

Коментарі