Децентралізація – нові виклики для налагодження діалогу в об’єднаних громадах

0

Про це представники об’єднаних територіальних громад дізналися під час тренінгу  «Децентралізація – нові виклики для налагодження діалогу в об’єднаних громадах». Цей захід 10-11 жовтня провів для них Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України) у партнерстві з Хабом для Центральної України.

– Така інформація вкрай необхідна для розвитку нашої громади, – констатує учасник тренінгу, заступник селищного голови Стеблівської ОТГ Олександр Баб’як. – Я не вперше беру участь у подібних просвітницьких заходах і стимулюю до участі у них своїх працівників, оскільки переконаний: від цього залежить шлях розвитку нашої громади і її майбутнє. Ми отримуємо можливість напрацювати механізми вирішення важливих питань громади та почути про цінні для нас напрацювання інших громад, аби мати можливість конструктивно і продуктивно реагувати на ті виклики, які постають перед нашою громадою.

Від запрошених експертів – керівника аналітичної групи ГО «Європейський діалог» Олександра Софія та національного експерта зі стратегічного планування Олександра Волошинського – учасники тренінгу отримали важливу інформацію про можливості впливу громади на органи влади, інструменти взаємодії влади і громади, про стратегії розвитку та плани соціально-економічного розвитку, можливості державної та регіональної  підтримки розвитку ОТГ.

– Стратегія розвитку громади визначає усе її подальше життя – яким воно буде: успішним чи навпаки, – переконана учасниця тренінгу, спеціаліст-економіст Степанецької сільської ради Ірина Клименко. – Тому нам, як молодій громаді, вкрай важливо сьогодні дізнатися ті важливі речі, від яких залежить успіх усього подальшого життя громади.

– Ми намагаємось орієнтувати просвітницькі заходи на висвітлення тих питань, що є максимально корисними для громад на конкретному етапі їх становлення, – констатує Директор Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько.

Цей захід став черговим у низці просвітницьких заходів, що допоможуть громадам максимально своєчасно отримати ту інформацію, яка допоможе їм вирішити найбільш актуальні питання для їх подальшого розвитку.

Джерело: http://v4asno.com/predstavnykiv-oth-cherkaschyny-navchaly-pobudovi-partnerstva-hromady-i-vlady/ Вчасно (Черкаси) © v4asno.com

Коментарі