Дорожня карта реформ об’єднаних громад на Львівщині

0

Розпочинаючи в грудні 2015 року проект «Дорожня карта реформ об’єднаних громад Львівщини», ми мали в доробку понад рік досвіду роботи щодо об’єднання громад і тому були впевнені, що реалізуємо головні цілі проекту – сприяння створенню та сталому розвитку спроможних громад шляхом організаційно-методичного забезпечення процесу об’єднання громад, покращення професійних навичок лідерів громад і місцевих органів влади у трьох пілотних громадах Львівської області та поширення результатів проекту на регіональному рівні.

Одна із «наших» трьох громад-учасників проекту – Новокалинівська (Самбірський район), яка з 1 січня 2016 року розпочала нову сторінку свого життя в статусі об’єднаної, мала завдання виступити моделлю для двох інших ще необ’єднаних громад – Рудківської (Самбірський район) та Немирівської (Яворівський район) у їх бажанні створити життєздатні громади.

У грудні 2016 року ми завершили проект. Що ж відбулось за цей рік в житті «наших» громад і ще п’ятнадцяти об’єднаних громад Львівщини? Незважаючи на значну кількість публікацій в ЗМІ – як позитивних, так і негативних, пересічному громадянину сьогодні досить важко зрозуміти – процес децентралізації успішний чи ні, так варто об’єднуватись чи перечекати?

Саме на ці запитання ми намагались відповісти матеріалами пропонованого збірника.

Готуючи інформацію, ми вибрали лінію «здорового конструктивізму» – не прикрашаючи певний позитив перших кроків об’єднаних громад, у тому числі Новокалинівської, продемонструвати і проаналізувати виклики, які залишаються для громад у 2017 році.

Ми щиро вдячні авторам матеріалів, опублікованих в збірнику, які є прямими учасниками процесу децентралізації і завдяки яким відбуваються зміни на краще в громадах.

Завантажити (PDF, 1.82MB)

Коментарі