Екологічна політика Солонківської громади

0

Європейський діалог розпочинає реалізацію проєкту “Екологічна політика Солонківської громади”, який триватиме впродовж 12 місяців. 

Проєкт “Екологічна політика Солонківської громади”  реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Матеріали, опубліковані на цій сторінці, є виключною відповідальністю ГО Європейський діалог та необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу або Міжнародного фонду «Відродження».

Мета проєктусприяти підвищенню ефективності Стратегії розвитку Солонківської ОТГ в цілому та охорони довкілля зокрема шляхом проведення комплексу заходів, орієнтованих на оцінку екологічної ситуації в громаді, розробку і ухвалення відповідних нормативно-правових актів та механізмів впровадження заходів Стратегії за участю громадян та представників органів влади при підтримці експертів ГО «Європейський діалог».

Досвід моніторингу стратегій розвитку об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) дав можливість оцінити в якій мірі реалізуються ці стратегії. Моніторинг продемонстрував значні проблеми – низький відсоток виконання стратегічних проєктів, відсутність їх зв’язку з бюджетними програмами та планами соціально-економічного розвитку ОТГ, що значною мірою знижує ефективність стратегій і продовжує давню традицію річного планування розвитку. Особливо це помітно на стратегічному напряму «екологія», який часто містить значну кількість дуже потрібних екологічних заходів, однак, на практиці більшість проєктів фінансується в соціальній сфері, а екологія залишається «на узбіччі», що, відповідно, формує у пересічних громадян відношення до екології як другорядної проблеми. Ще однією проблемою стратегій є те, що для реалізації проєктів із планів впровадження стратегій не закладаються окремі бюджети (за винятком ДФРР), а кошти розвитку розподіляються між цільовими програмами. Дуже часто заходи цих програм не корелюються із стратегічними проєктами, що призводить до невиконання проєктів, а відтак – самих стратегій.

Коментарі