Голови перших об’єднаних громад

0

25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори в 159 об’єднаних громадах, в які добровільно об’єднались майже 800 органів місцевого самоврядування та близько 2 000 населених пунктів, в яких проживає майже 1 400 тис. осіб.

Найбільше об’єднаних громад створено в Тернопільській та Хмельницькій області – 26 та 22 відповідно. Поки що жодної не створено в Харківській області.

Більше половини об’єднаних громад сформовано навколо сіл – 92 (58%), майже третина – навколо селищ (селищ міського типу) – 46 (29%). Навколо міст районного значення сформовано 20 об’єднаних громад (13%). Ще одна громада створена на базі міста обласного значення – м. Красний Лиман (Донецька область), в якому до цього не було органу місцевого самоврядування.

Результати діяльності та господарювання об’єднаних громад, зміни, які найближчим часом в них відбудуться, стануть своєрідним «лакмусовим папірцем» ефективності та правильності вибраного нинішнім Урядом курсу реформ. Саме тому така велика увага до голів перших об’єднаних громад (далі – голів), які сформувалися добровільно.

Станом на 13 жовтня 2015 року Центральна виборча комісія офіційно оприлюднила результати виборів голів в 158 зі 159 об’єднаних громад. Наразі немає лише офіційних результатів виборів голови Сокирянської міської об’єднаної громади (Чернівецька область, Сокирянський район). Тому наразі можемо підбивати підсумки та говорити про певні закономірності.

Завантажити (PDF, 778KB)

Коментарі