Гуртожиток Добротвірського професійного ліцею: плани робіт

0

Продовжуємо наш цикл розповідей про об’єкти та обсяги робіт, які заплановано виконати цього року в рамках проєкту “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”.

Другий об’єкт, який потрапив у проєкт – це гуртожиток Добротвірського професійного ліцею.

Це триповерхова будівля, загальною площею 1253 м². Фундамент будівлі в задовільному стані, пошкоджень та тріщин немає. Мощення (дренаж) існує, але має ознаки осідання в багатьох місцях. Існуючі стіни з глиняної цегли знаходяться в задовільному стані без тріщин. Через низьку теплопровідність стін відбуваються значні тепловтрати, що призводить до надмірних витрат енергії на опалення будівлі. Покрівля будівлі двосхила в незадовільному стані з тріщинами та пошкодженнями азбестоцементних листів, горищне перекриття не утеплене. В результаті на окремих ділянках покрівлі є протікання, а коефіцієнт тепловіддачі покрівлі не відповідає чинним будівельним нормам.

Тому, в рамках проєкту, заплановані такі види робіт:

1. Конструкції зовнішніх стін утеплити теплоізоляційними матеріалами, зокрема мінеральною ватою товщиною до 200 мм. Додатково пропонується утеплення зовнішніх віконних відкосів (на 50% ширини віконної коробки (але не менше 3 см). У місцях, де немає можливості утеплити зовнішні відкоси мінеральною ватою, використовуватиметься тепла штукатурка на основі перліту.
2. Підвальне приміщення площею 164 м² пропонується утеплити під і над рівнем землі екструдованим пінополістиролом товщиною не менше 100 мм. Додатково передбачаємо шипову мембрану для дренажу ґрунтових вод для захисту гідроізоляційного шару від механічних, хімічних та інших пошкоджень.
3. Пропонується заміна покриття даху на металевий профіль товщиною не менше 0,5 мм, забезпечити вогнезахист дерев’яних конструкцій, утеплити горищне перекриття мінеральною ватою товщиною не менше 250 мм та встановити огорожу даху, зовнішній дренаж і блискавкозахист.

Загальна вартість запланованих робіт – майже 200 тисяч євро. Після завершення реалізації цього проєкту 60 внутрішньо переміщених осіб матимуть покращені умови для проживання.

Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України”.

Коментарі