Комунікаційний тренінг в Оброшинській громаді

0

В Оброшинській громаді відбувся тренінг присвячений тематиці правильної та ефективної комунікації щодо інтеграції внутрішньо переміщених людей у життя громади.

Тренер Ірина Марушкіна зосередила увагу присутніх на тому, що комунікація є одним із головних факторів адаптації соціальних груп для функціонування в даному середовищі.

Соціальна інтеграція, яка відбувається у культурній, структурній, соціальній сферах, є встановленням зв’язків різного характеру між людьми, які були змушені покинути власне житло, та місцевим населенням, включення переселенців у систему взаємовідносин у громаді.

Ірина Марушкіна виділила такі аспекти інтеграції представників ВПО:

  1. Мовні курси та культурні заходи
  2. Інституції та програми
  3. Взаємодія та взаєморозуміння
  4. Формування спільної ідентичності.

При цьому найважливішим є створити такі умови, за яких ВПО відчуватимуть себе повноправними членами громади та братимуть активну участь у її житті. Це допоможе їм швидше адаптуватися та інтегруватися.

  1. Як створити і донести позитивний імідж громади до переселенців? Для цього :
  2. Громада повинна вести власну інтеграційну політику, а отже розробити її стратегію і план
  3. Ці документи повинні знайти своє відображення у загальній Стратегії розвитку громади

На основі цих документів створюється Комунікаційна стратегія та план заходів із її реалізації, бенефіціарами якої є всі мешканці громади включно із ВПО

Цей тренінг проведено ГО «Європейський діалог» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Коментарі