Партнерство мешканців і місцевої влади – успішна громада. Онлайн-зустріч із Бродівською громадою

0

Команда «Європейського діалогу» провела вступну ознайомчу розмову із представниками Бродівської громади Львівської області в рамках гранту «Посилення рівня залучення громадян та впливу громадянського суспільства», що реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

На онлайн-зустрічі були присутні представники Бродівської міської ради, благодійного фонду «Спілка без імені», жінки-лідерки Бродівської громади.

Команда «Європейського діалогу» представила алгоритм реалізації проєкту та участь представників громади в ньому, зупинившись на проблемних питаннях, які стосуються рівня участі громадян у житті громади та прийнятті рішень. Зокрема, більшість мешканців залишаються пасивними, не цікавляться подіями, які відбуваються у громаді, не користуються і не знають про наявні інструменти залучення громадян – електронні петиції, онлайн-консультації, громадські слухання. З іншого боку, після початку повномасштабного вторгнення зросла активність у сфері волонтерства.

На рівень поінформованості мешканців про життя громади вплинуло, зокрема, те, що місцева влада на вимогу представників спецслужб України була змушена приховати частину інформації через виклики воєнного часу. Також офіційний сайт міської ради зазнавав потужних атак хакерів країни-агресора, у зв’язку із чим довелося створювати новий сайт, частина інформації могла бути втраченою.

Було узгоджено, що представники громади заповнять анкети для органу місцевого самоврядування та для громадських організацій, які використають в аналітичному дослідженні. Для уточнення результатів анкетування та зібраної аналітиками «Європейського діалогу» інформації відбудуться групові інтерв’ю із представниками громади.

Усі учасники зустрічі погодилися, що важливо досягнути тих цілей, які ставить перед собою «Європейський діалог» у цьому проєкті, а саме:

  • підвищення рівня залучення громадян до прийняття рішень і до життя громади загалом;
  • посилення прозорості та підзвітності місцевої влади;
  • активізація громадянського суспільства;
  • налагодження партнерства між місцевою владою, органами громадянського суспільства та мешканцями;
  • формування внутрішньої мотивації до позитивних змін у громадах;
  • як результат – покращення якості надання послуг, підвищення адресності послуг, покращення рівня життя у громадах.

 

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Коментарі