Реформа децентралізації. Результати та перспективи

0

19 квітня цього року понад 80 представників громадськості, органів місцевого самоврядування, профільних міністерств, засобів масової інформації, народні депутати, експерти, представники програм та проектів міжнародної технічної допомоги взяли участь у конференції “Реформа децентралізації. Результати та перспективи”.

fb_decentr3Конференція мала кілька основних завдань:

  • представити проміжні результати реформи децентралізації,
  • створити платформу для обговорення поточних проблем та перспектив впровадження реформи для депутатів, представників Уряду та органів місцевого самоврядування,
  • представити основні результати реалізації міні-грантового компоненту проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

Захід, ініційований програмою USAID РАДА та проектом «Підтримка розвитку місцевого самоврядування в Україні», що фінансується Європейським Союзом, проходив за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

fb_decentr2

Під час перших двох сесій учасники дискусії змогли поставити свої запитання, озвучити проблеми та пропозиції представникам виконавчої та законодавчої влади та отримати зворотній зв’язок.

На третій панелі були представлені результати програми малих гр20170419_160433антів, тобто, унікальний і різний досвід громад в імплементації реформи в різних сферах життєдіяльності громад, власне, це – історії успіху співпраці громадських організацій з ОТГ в процесі їх об’єднання. Ці історії успіху зібрані за результатами реалізації програми малих грантів проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що виконується Інститутом громадянського суспільства та Фондом Східна Європа за підтримки Європейського Союзу. Громадську організацію “Європейський діалог” представляв на цій панелі її виконавчий директор Ігор Каспрук, який презентував “Дорожню карту реформ об’єднаних громад на Львівщині” – міні-проект, який ми реалізовували у минулому році в рамках згадуваного проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

Окрема панель була присвячена презентації можливостей донорських організацій у реалізації в галузі децентралізації, зокрема, USAID DOBRE, USAID PULSE, U-LEAD, PLEDGE та Міжнародний фонд «Відродження».

Повне відео конференції можна переглянути тут:
https://www.youtube.com/watch?v=vlzDFSyXX_U

Матеріали конференції можна завантажити тут:
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B0mI3-77N8c5cExpUHpkakx5dTg

Джерело і фото: Фонд Східна Європа

Коментарі