Що ж таке електронна демократія?

0

На це питання шукали відповіді у Вінниці, де протягом 1-5 квітня Подільська агенція регіонального розвитку проводила «Школу електронної демократії: відкриті дані для міста».

Вінниця прийняла нас дуже люб’язно. Це дуже чисте, з налагодженою транспортною системою і великою кількістю водойм, місто стало на період тренінгу серцем ідеї розвитку електронної демократії в Україні. Школа об’єднала небайдужих людей, які використовують у своїй повсякденній роботі відкриті дані, для збагачення знань і обміну досвідом. В рамках п’ятиденного проекту-тренінгу учасники ознайомились з теорією відкритих даних, визначили джерела збору даних та можливості їх обробки та «очищення» і навчались практичному використанню публічної інформації, у тому числі відкритих даних.

На відкритті «Школи електронної демократії» пролунала фраза, що основна проблема України – це не корупція, а популізм. І справді, потрібно з цим погодитись, адже дуже велика хвиля «народництва» сьогодні накриває нашу державу. Занадто велика частина людей вважає себе компетентними, не маючи потрібних знань і досвіду. Тому ознайомлення з відкритими даними і правильність їх використання займає дуже важливе місце у розвитку демократії, зокрема і електронної, в Україні.

Цифрова демократія – це перш за все демократія. Сьогоднішній день – це день, коли ми вирішуємо долю цифрової ери. Для того, щоб розвивалася електронна демократія, потрібні гроші знання і навички. На сьогоднішній день мало хто розбирається у тому що таке електронна демократія і відкриті дані, а особливо, як з цим працювати. «Школа електронної демократії» якісно поєднала у собі теоретичну, пошукову та практичну частину. Кожен з учасників почув щось нове для себе і зможе використовувати інформацію безпосередньо у своїй діяльності. Школа відкрила очі на роботу з загальновідомими інструментами, такими як Excel, а також дала змогу ознайомитись з більш важчими програмами, такими як: Openrefine, Importio, Qgis та іншими.

Аналіз і візуалізація великих таблиць даних стає потребою багатьох громадських організацій. Знання щодо правильного використання відкритих даних розширює можливості роботи громадських організацій. Також не потрібно забувати і про геоінформаційні інструменти, які майже не використовуються через свою складність, але, в подальшому, при їх вивченні є потенційно незамінними у роботі громадських організацій.

Робота з відкритими даними є важкою. Але ще важчим є правильне використання таких даних. Потрібно не бути голослівними і підтверджувати свої слова фактичною інформацією, розуміючи її. Ось шлях до демократичного суспільства в Україні і забезпечення електронної демократії зокрема.

Коментарі