Стрийщина популяризує добровільне об’єднання громад

0

13 травня аналітики ГО «Європейський діалог» Тарас Баранецький та Микола Крат взяли участь у семінарі щодо формування спроможних територіальних громад, що відбувся у Стрийській РДА.

Голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Стадник під час семінару наголосив, що створення добровільних об’єднань територіальних громад – справа відповідальна та серйозна, тому просив учасників – голів органів місцевого самоврядування бути активними, уточнювати, планувати.

Представлений аналітиками «ЄД» матеріал був поділений на кілька частин: формування спроможних громад, повноваження спроможної (об’єднаної) громади та її ресурсне забезпечення. Представники громадської організації доступно, використовуючи слайди, пояснили, як відбуватиметься формування добровільних об’єднань територіальних громад. Доповідачі зупинилися на етапах формування спроможних територіальних громад, зокрема, наголосили, що створюватимуться вони за бажанням громади на принципах добровільності, повсюдності, економічної ефективності та державної підтримки. В моделюванні об’єднання громад враховувалися наявні мережі доріг, соціальної інфраструктури, фінансових ресурсів, врахування інтересів місцевого населення та інших факторів.

Також Тарас Баранецький і Микола Крат зупинилися на головних аспектах практичної реалізації норм про добровільне об’єднання та створення інституту старост. У залі виникло жваве обговорення цього питання. Зокрема, сільські голови переймалися тим, щоб реформа не відбилася на простих громадянах, яким доведеться їхати двадцять кілометрів за довідкою. Під час обговорення голів сільських рад найбільше цікавили земельні питання, податкові надходження, структура виконавчих органів об’єднаних громад тощо.

Захід відбувся в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Коментарі