Транскордонне співробітництво Львівщини в умовах реформування державної політики регіонального розвитку

0

25 червня 2016 року у рамках Форуму місцевого розвитку, який проходив у м. Трускавець, відбулась презентація аналітичного дослідження ГО “Європейський діалог” на тему “Транскордонне співробітництво Львівщини в умовах реформування державної політики регіонального розвитку”.

Як зазначив під час презентації керівник аналітичної групи “Європейського діалогу” Олександр Софій, “в умовах децентралізації і реформування усіх сфер суспільного життя в Україні, в тому числі державної політики регіонального розвитку, постала необхідність виробити нові підходи щодо формування і реалізації політики транскордонної співпраці Львівщини”. І саме у цьому дослідженні запропонована нова модель політики транскордонного співробітництва у Львівській області, суть якої полягає в тому, що політика транскордонної співпраці є складовою частиною політики регіонального розвитку області. Її ключові характеристики полягають в такому:

  • політика транскордонного співробітництва, як стратегічна ціль «Відкриті кордони» Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року (надалі – Стратегія), наскрізною лінією проходить крізь інші стратегічні цілі;
  • реалізація політики транскордонного співробітництва здійснюється через конкретні проекти Плану реалізації Стратегії;
  • департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації є відповідальним за політику регіонального розвитку області, яка включає міжнародну технічну допомогу та транскордонне співробітництво, а також на першому етапі реформування відіграє роль координатора роботи інших ключових суб’єктів регіонального розвитку, в подальшому ж делегує частину повноважень новоствореній Агенції регіонального розвитку.

Із презентацією можна ознайомитись тут:

Завантажити (PDF, 2.07MB)

Коментар Олександра Софія ТРК “Львів”:

Фото із презентації:

Коментарі