ТРУСКАВЕЦЬ. ЕКОЛОГІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ

0

В Україні вже майже 5 місяців триває повномасштабна війна. Але ця трагедія не відмінила інші проблеми, які існували до 24 лютого. Зокрема, мова йде і про екологічні проблеми, які війна, на жаль, лише посилила. Наприклад, історія із нашої громади-партнера – Трускавця.
Завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишньої директорки одного із підприємств міста Трускавця за фактом забруднення земельної ділянки речовинами і відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, що призвело до її псування (ч. 2 ст. 239 КК України).
Про це інформує відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.
Розслідуванням встановлено, що обвинувачена надавала вказівки своїм працівникам, щоб вони вивозили побутове сміття від діяльності підприємства на вільну земельну ділянку, яка розташована у курортному місті. Внаслідок цього відбулося забруднення понад 700 кв м землі твердими побутовими відходами.
Встановлено, що сума збитків, завданих кримінальним правопорушенням внаслідок засмічення земельної ділянки та забруднення ґрунту на ній, становить 67,5 млн грн.
Однак завдяки втручання правоохоронних органів збитки у кримінальному провадженні усунуті, шляхом вивезення та утилізації побутових відходів, а також ліквідації наслідків їх впливу на ґрунт.
А завдяки проєкту “Екологічна політика Трускавецької громади” в рамках конкурсу «Впровадження стратегічних планів об’єднаних територіальних громад щодо охорони довкілля» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу проблему буде частково вирішено. Зокрема, Трускавецька громада отримає додаткові сміттєві баки, що дозволить покращити ситуацію із забрудненням території громади.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether
#EU4USociety #https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine #https://www.facebook.com/irf.ukraine #https://www.instagram.com/irf_ukraine/

Коментарі