У Львові відбулася презентація Дорожньої карти освітніх реформ

0

29 жовтня у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація та обговорення результатів роботи Дорожньої карти освітніх реформ, участь у якій взяв керівник аналітичної групи Громадської організації “Європейський діалог” Олександр СОФІЙ. Також на презентації були присутні працівники Львівського, Черкаського, Полтавського, Запорізького, Білоцерківського та Житомирського інститутів післядипломної педагогічної освіти, вчителі, викладачі та завідувачі методичних кабінетів Львівщини.

Дорожня карта освітніх реформ пропонує оптимізувати функції всіх ланок системи управління освітою, радикально скоротити обсяги звітної документації, реорганізувати МОН України, зменшити контрольно-регулюючі та розподільчі функцій міністерства. Також розробники Дорожньої карти вважають за необхідне вже найближчим часом трансформувати районні управління освіти в сервісні центри, посилити роль місцевих органів самоуправління та громад в управлінні освітою на рівні районів, посилити роль батьківських і піклувальних рад в управлінні школою, запровадити реальне самоврядування і автономію навчальних закладів. У системі кадрового забезпечення, на думку авторів дорожньої карти, необхідно демонополізувати систему післядипломної педагогічної освіти, провести дослідження системи педагогічної освіти (якість, ефективність, методи навчання) та оптимізувати її за результатами дослідження, а також запровадити стимулюючу систему професійного зростання вчителів. Також фахівці рекомендують розпочати перехід до 12-річної середньої освіти, урізноманітнити організаційну і методичну форми здобуття дошкільної шкільної освіти.

У середньо- і довгостроковій перспективі (5-10 років ) розробники Дорожньої карти освітніх реформ рекомендують запровадити національний курикулум відповідно до нової структури середньої освіти: “школа – гімназія – ліцей” та запровадити нову систему фінансування середньої освіти за принципом “гроші ходять за учнем”. Також упродовж наступних 5-10 років пропонується оптимізувати мережу шкіл та забезпечити співвідношення “учитель – учень” на рівні 1:15.

Дорожня карта освітніх реформ рекомендує запровадити у середньостроковій перспективі електронне врядування на всіх рівнях освітньої системи та нову систему освітньої статистики, сумісну з міжнародними системами (Eurostat, EMIS, Education at a Glance).

Документом передбачено реформування системи педагогічної освіти та післядипломної педагогічної освіти, впровадження нової системи професійної кваліфікації, професійного зростання та оплати праці в освітньому секторі.

Коментарі