У Львові обговорили проект Білої книги з питань електронної демократії

0

16 жовтня у Львові відбулася презентація та обговорення проекту Білої книги з питань електронної демократії.

Завантажити (PPTX, 117KB)

 

Участь у дискусії взяли представники громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Під час заходу було презентовано Білу книгу з питань електронної демократії, обговорено зміст політики та можливість залучення ОГС до розбудови інфраструктури електронної демократії.

Завантажити (PDF, 880KB)

 

У ході обговорення проекту Білої книги учасники визначили потреби та можливості ОГС у використання ІТ-технологій, обговорили питання як використовуються інструменти інформаційно-комунікаційних технологій у роботі організацій громадянського суспільства (ОГС), які знання потрібні для активістів організацій громадянського суспільства у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, які знання у сфері розвитку електронної демократії потрібні для ефективного використання у повсякденній діяльності, хто має формувати політику у сфері електронної демократії для України, як залучати громадян до користування інструментами електронної демократії?

Також під час дискусії було напрацьовано пропозиції до Дорожньої карти з електронної демократії.

Довідково. Електронна демократія – форма суспільних відносин, за якої громадяни та організації залучаються до державотворення та державного управління, а також до місцевого самоуправління шляхом широкого застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Завантажити (PDF, 1.29MB)

 

Біла книга – документ, який використовується урядами для проведення публічних консультацій щодо пропонованого змісту політики на останньому етапі її розробки. Вона описує конкретні цілі та інструменти державної політики у відповідній сфері як задля інформування суспільства про деталізовані наміри уряду, так і з метою виявлення розбіжностей у позиціях різних зацікавлених сторін щодо змісту пропонованої політики. За результатами обговорення Білої книги готується остаточне рішення щодо державної політики у відповідній сфері, яке згодом реалізується у низці нормативно-правових актів (законах, постановах, наказах тощо), стратегій, програм та інших рішень центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Завантажити (PDF, 2.28MB)

 

Коментарі