Децентралізація: Результати перших 100 днів роботи Верховної Ради України VIII скликання у сфері адміністративно-територіальної реформи

0

Впродовж перших ста днів роботи Верховна Рада VIII скликання ухвалила в цілому, а президент підписав, 5 законів, які стосуються децентралізації влади. Ці закони стали першим кроком, який дозволить запустити адміністративно-територіальну реформу, реформу місцевого самоврядування та механізм децентралізації влади.

Зокрема, це Закон про засади державної регіональної політики, який визначає, що Державна регіональна політика реалізується на основі принципу субсидіарності – передачі владних повноважень на найнижчий рівень управління.

Також ухвалено Закон про добровільне об’єднання територіальних громад, який запустив в Україні процес добровільного об’єднання територіальних громад, що стане першим елементом адміністративно-територіальної реформи.

Крім цього ухвалено Закон про Державний бюджет на 2015 рік, яким передбачено збільшити фінансову базу місцевого самоврядування, Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин), який передбачає підвищення бюджетної та фінансової самостійності місцевих бюджетів і стимулювання територіальних громад до добровільного об’єднання та Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи), також спрямований на розширення фінансової бази місцевого самоврядування.

Завантажити (PDF, Невідомий)

Коментарі