Оптимізму небагато, але ми впораємось!

0

Прочитав на нашому сайті, що на Самбірщині стартував проект “Дорожня карта реформ об’єднаних громад Львівщини”, в рамках якого “Європейський діалог” спільно з “Агентством регіонального розвитку Самбірщини” протягом наступних десяти місяців сприятимуть формуванню спроможної Рудківської громади та надаватимуть допомогу під час підготовки стратегічного плану її розвитку.

Дуже оптимістично написано! Після 4-х годинної зустрічі, де презентація плавно перейшла в русло аналізу ситуації з виконанням бюджету у 2015 році та планами на 2016 рік сільськими радами – потенційними членами Рудківської громади оптимізму поменшало, особливо в частині планів на 2016 рік: поміняти вікна в школі, добудувати садок, вуличне освітлення … список довгий.

А де ж розвиткові проекти, які так хоче бачити Державний фонд регіонального розвитку чи міжнародні програми і які під силу тільки обєднаним громадам –кооперативи, дороги, комунальні підприємства, центри надання публічних послуг?

Розумію голів – вже і зараз треба щось робити, бо так далі не можна. Але розумію також, що ті, хто може допомогти їм – мають це зробити і не тільки грошима, а вихованням стратегічного бачення, і не тільки у сільських голів, а й у громадян.

Ще раз хочу подякувати самбірським колегам – Віталію Кімаку, Олегу Домчаку та Володимиру Шведі за те, що у них є не тільки розуміння перспективи, але й конкретні наміри це зробити.

Коментарі