Про різну якість різних публічних заходів

0

В кінці року пожвавились публічні заходи щодо оцінки реформ – слухання, обговорення, круглі столи, в тому числі щодо децентралізації, в тому числі і щодо об’єднання громад. Годі вже самому встигати брати участь в цих заходах, а кликати своїх партнерів з громад тим більше совість не дозволяє – в людей і так обертом голова йде від побіжних проблем: закрутити маховик механізму під назвою «Об’єднана громада».

Тому так важливо сьогодні «видавати на гора» рекомендації і конкретні пропозиції, які допоможуть громадам законно пройти етап реєстрації нової об’єднаної громади, сформувати штат управління, підготувати бюджет на 2016 рік.

В цій ситуації Офіс реформ у Львівській області – головний координатор процесу децентралізації, 25 листопада провів семінар “Громадські організації в процесі децентралізації”, в рамках якого планувалось обговорити основні проблеми централізації на Львівщині та підходи до їх вирішення спільними зусиллями влади та громадських організацій: http://www.oblrada.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=7550%3Aoleksandr-ganuschin-derzhava-povinna-pidtrimuvati-obednani-teritorialni-gromadi-bo-robiti-tse-lishe-na-oblasnomu-rivni–duzhe-skladno&catid=9%3Anews&Itemid=1

На мій погляд, діалог не відбувся. Зустріч нагадувала схід села, коли сторони зібрались, пошуміли, сказали гарні і не дуже слова і розійшлись, доручивши сільському голові втілювати в життя чудові ідеї, виголошені на сході.

Десь прикро за неурядові організації, які, в черговий раз, продемонстрували свою неспроможність не тільки реально відпрацювати на громаду, але й скоординувати свої зусилля, випрацювати хоч якусь «дорожню карту» подальших спільних дій, в тому числі із органами влади. А жаль…

На наступний день, 26 листопада, відбувся круглий стіл, на якому були обговорені питання розробки і прийняття статутів територіальних громад на Львівщині, придатність чинних статутів для вирішення завдань місцевого самоврядування за сучасних умов, у тому числі за участі громадськості. До участі у заході були запрошені посадові особи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, науковці, представники інститутів громадянського суспільства.

На відміну від круглого столу, який відбувся 25 листопада, та достатньо непросту тему, дискусія відбулась на конструктивному рівні. Незважаючи на окремі емоційні виступи учасники не тільки зачепили «гострі кути», але й намагались дати відповіді, які сьогодні вкрай потрібні і об’єднаним і необ’єднаним громадам (повний звіт щодо обговорення – https://www.youtube.com/watch?v=b-U72IGOAv8), а також домовились про подальший алгоритм дій: напрацювати експертною групою практичні рекомендації щодо норм створення та реєстрації статутів територіальних громад на Львівщині. Хочеться сподіватись, що ініціатори заходу – Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та ГО ІПЦ «Наше право» доведуть до логічного завершення це питання і продемонструють, що партнерство влади і неурядових організацій – це не тільки лозунги, а реальна допомога людям.

Коментарі