Валерій П’ятак взяв участь у відкритті Всеукраїнської конференції з питань державної політики з електронного урядування в Україні

0

20 листопада заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак взяв участь у відкритті Всеукраїнської конференції „Державна політики з електронного урядування в Україні: проблеми та виклики”.

Конференція розпочала роботу сьогодні, 20 листопада, у Львові.

Вітаючи учасників конференції від Львівської обласної ради, Валерій П’ятак відзначив: „Електронне врядування ми вже декларуємо впродовж десяти років. Якщо ми говоримо про зміни, які мають відбутися зараз у нашій державі, то електронне врядування – це складова тих змін. Сьогодні послуги повноваження і ресурси повинні бути передані на рівень громад, насамперед, містам, селищам. Саме туди ми повинні сьогодні звернутися свої погляди. Щоб говорити про напрямки роботи, ми повинні зрозуміти, якою буде система державного управління, які повноваження залишаться на різних рівнях, яким буде виконавчий комітет, які послуги він буде надавати. Ми не маємо права робити щось, не знаючи чітко розмежування повноважень. Тому сьогоднішня дискусія нам дає можливість сформулювати пропозиції для центрального рівня, якими мають бути зміни”.

У роботі конференції беруть участь близько 70 осіб з числа учасників проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап»; членів Асоціації органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України»; польської делегації; представників донорських організацій – Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду «Східна Європа».
На конференції, яка триватиме 20 – 21 листопада, буде представлений успішний досвід учасників впровадження ініціатив Львівської обласної ради та державної адміністрації в сфері е-урядування, новоствореної Державної служби з питань електронного урядування та Асоціації органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України». Окрім того, учасники конференції обговорять дослідження, підготовлене Робочою групою з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування та Регіональної програми інформатизації Львівської області на 2015 – 2017 роки.

Довідка

Громадська організація “Європейський діалог” спільно із партнерами – Асоціацією “Форум Люблінських громадських організацій”, Центром Співпраці “Польща-Схід” та програмою “Бібліоміст-Україна” з 2012 року працюють в сфері е-урядування, зокрема забезпечення доступу громадян до публічної інформації.

У 2012 році були реалізовані спільні проекти “Громадські інформаційні центри у Львівській області” та “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”, головною ідеєю яких було забезпечення рівного доступу громадян до інформаційних послуг, в першу чергу – до адміністративних послуг через створення мережі “громадських інформаційних центрів” на базі неурядових організацій та бібліотек в сільській місцевості.

Особливістю цих проектів було те, що учасники мали змогу ознайомитись з досвідом е-урядування під час візитів польських експертів в Україну та стажування української команди в Польщі.

Завдяки успішній реалізації цих проектів стало можливим поширити досвід створення громадських інформаційних центрів в інші області України в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап».

За матеріалами сайту Львівської обласної ради

Коментарі