Вплив адміністративної реформи на розвиток публічних бібліотек – круглий стіл 29 квітня 2015 року у Миколаєві

0

29 квітня 2015 року у Миколаєві відбувся круглий стіл «Вплив адміністративної реформи на розвиток публічних бібліотек» для працівників бібліотек, голів сільських рад та представників районної державної адміністрації.

Ключовою темою дискусії стало обговорення ситуації в сфері культури, зокрема долі сільських бібліотек та Народних домів в умовах реформи місцевого самоврядування та адміністративного поділу відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Експерти “Європейський діалог” представили розрахунок прогнозованого бюджету об’єднаної громади, який продемонстрував значний дефіцит коштів, що може призвести до закриття закладів сфери культури у сільській місцевості.

Лейтмотивом дискусії стала теза про необхідність збереження мережі закладів сфери культури, проте суттєво змінити зміст і форму їх роботи. Говорили, зокрема, про об’єднання шкільної і сільської бібліотек та Народного дому в єдиний Культурний центр громади, як у сусідній Польщі; про розвиток мережі «Пунктів доступу громадян до публічної інформації / Громадських інформаційних центрів» та посилення їхньої співпраці з органами влади і польськими партнерами, що в кінцевому результаті поступово покращує доступ громадян до публічної інформації.

Захід відбувся в рамках проекту «Громадські інформаційні центри Львівщини – в режимі доступу 7/24», що реалізується ГО «Європейський діалог» та фінансується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст – Україна».

Фото Ірини Іваночко

Коментарі