ВПО на Львівщині: труднощі у пошуку роботи

0

Як ми вже писали, ГО “Європейський діалог” у рамках проєкту “Дотримання соціально-економічних прав ВПО у Львівській області” розпочав проводити серію глибинних інтервю з представниками громад Львівщини щодо покращення забезпечення соціально-економічних прав ВПО.

Ми зазначали, що на сьогодні однією із найгостріших потреб ВПО на Львівщині є пошук роботи. В чому ж полягають труднощі у цьому напрямку на Львівщині.

По-перше, значна частина громад, які надали прихисток внутріщньо переміщеним особам, не є економічно розвиненими. Там відсутні великі промислові підприємства, немало громад є суто аграрними, при чому великі фермерські господарства механізовані і не потребують значної кількості робочих рук. Навіть місцевим мешканцям ще до повномасштабного вторгнення було нелегко знайти роботу. Деколи представникам ВПО доводиться шукати підсобні роботи – нарубати комусь дров, поприбирати тощо.

По-друге, у значній частині громад, особливо у сільській місцевості або відсутні релоковані підприємства, або їх дуже мало і вони є дрібними, то ж не можуть надати значної кількості робочих місць. Трапляються громади, куди релокувалися досить великі підприємства, але проблема у тому, що вони релокувалися разом зі своїми працівниками, то ж факт їхнього переміщення у громаду не призвів до появи значної кількості нових робочих місць.

По-третє, внутрішньо переміщені особи часто не погоджуються на ті вакансії, які їм пропонують центри зайнятості, керівництво громад чи самі підприємці. Наприклад, не усі готові після роботи у затишному офісі піти працювати у сільському господарстві чи на завод.

По-четверте, Існує великий розрив у розмірі зарплат між сільськими громадами Львівщини і великими промисловими містами на сході чи півдні України, звівдки ВПО довелося тікати від бойових дій. Часто представники ВПО скаржаться, що на аналогічній посаді у себе вдома вони отримували втричі більшу зарплату, ніж у громадах Львівщини.

По-п’яте, у громадах досі залишається значна частина ВПО, яка далі розраховує лише на фінансову допомогу і не збирається влаштовуватися на роботу.

Відтак, забезпечення представників ВПО робочими місцями і створення умов для того, щоб вони перестали залежати від сторонньої фінансової допомоги залишається серйозними викликом для громад.

“Програма “Стійкість” – це проект, який фінансується Європейським Союзом і впроваджується неурядовою організацією ЕRIM у партнерстві з Black Sea Trust, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Фондом “Східна Європа”, Фондом “Дім прав людини” та Домом прав людини в Тбілісі. Проект спрямований на посилення стійкості та ефективності ОГС, що постраждали від війни, та суб’єктів громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включно з незалежними ЗМІ та правозахисниками”.

Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні» за сприяння Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю <ім’я автора/партнера> і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Коментарі