Як ГО «Європейський діалог» сприятиме адаптації ВПО на Львівщині – результати інтеграційної зустрічі

0

У Львові відбулась інтеграційна іустріч громадських організацій із 10 громад Львівщини та ГО «Європейський діалог» в рамках співпраці із Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Спільними зусиллями будемо допомагати в адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених людей у десяти партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», а саме – у Бродівській, Городоцькій, Добротвірській, Жидачівській, Жовківській, Золочівській, Козівській, Оброшинській, Рава-Руській, Сокільницькій.

Під час зустрічі розроблялись детальні плани інтеграційних заходів у громадах, яких всього відбудеться 50 протягом наступних чотирьох місяців. Головна мета цих заходів – познайомити, дати поспілкуватись, спільно провести час внутрішньо переміщеним людям та місцевим мешканцям, а також дати можливість представникам ВПО познайомитись із місцевою культурою, історією, традиціями і відчути себе у цих громадах не чужими і потрібними.

Серед запланованих заходів – екскурсії, квести, спортивні заходи, театральні вистави, майстер-класи, гастрономічні заходи, толоки тощо. Все це стане вагомим кроком для подолання бар’єрів між ВПО та місцевими спільнотами, допоможе адаптації внутрішньо переміщеним людям та їх інтеграції у життя громад, де вони вимушено опинились, дозволить їм відчути себе повноправними членами спільноти, а не «непроханими гостями», як, на жаль, не рідко представники ВПО себе відчувають.

Також важливим елементом проєкту стане опитування представників ВПО щодо їх реальних потреб, умов перебування та можливостей інтеграції у спільноту громад. Всього буде проанкетовано не менше тисячі представників ВПО.

Тож попереду партнерські громади Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» чекають насичені подіями місяці, які, окрім інтеграційних заходів, передбачають міні-тренінги для дітей, у тому числі ВПО, тренінги щодо правової допомоги ВПО, три семінари для локальних медіа і блогерів щодо правильного комунікування проблем та потреб ВПО.

Ця публікація була створена у співпраці з ГО «Європейський діалог» в рамках Проєкту «Партнерство між громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування в інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади Львівської області», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

DSC_0093 DSC_0094 DSC_0098 DSC_0131 DSC_0133 DSC_0143 DSC_0144

Коментарі