“Європейський діалог” долучився до DOBRE

0

Минулий тиждень аналітики громадської організації “Європейський діалог” Олександр Софій та Тарас Баранецький, спільно з експертами Фундації розвитку місцевої демократії Польщі (FRDL), провели в Тернопільській області, а саме в Гусятинській та Скала-Подільській об’єднаних територіальних громадах. А от цього тижня виконавчий директор “Європейського діалогу” Ігор Каспрук, разом з аналітиком Миколою Кратом та польськими колегами, відбув у відрядження в Івано-Франківську область.

Експерти ГО “Європейський діалог”, в рамках проекту DOBRE (Децентралізація приносить кращі результати та ефективність), здійснюють діагностику потенціалу восьми об’єднаних територіальних громад у двох областях України: Івано-Франківській та Тернопільській.

На першому етапі (листопад-грудень 2016 року) здійснюються візити в громади, під час яких експерти проводять інтерв’ю з управлінським персоналом, депутатами, старостами, освітянами, бібліотекарями, медиками, підприємцями, неурядовими організаціями, священниками. Одночасно аналізуються всі офіційні документи, зокрема плани соціально-економічного розвитку та бюджети. У результаті першого етапу буде сформований Профіль громади (детальна діагностика), яка послужить основою для другого етапу – стратегічного планування в громаді (лютий-квітень 2017 року). В кінцевому результаті буде сформована Стратегія розвитку кожної громади з переліком стратегічних проектів, які в подальшому будуть співфінансуватись проектом DOBRE та місцевим бюджетом.

На кожному етапі програми основною рушійною силою визначення стратегічних планів та подальших проектів будуть думки та пріоритети громадян кожної громади. Маючи загальну мету покращення послуг та якості життя громадян, стратегічні плани та проекти повинні визначатись відповідно до актуальних потреб громадян. Таким чином, громадянське суспільство та місцеві громадські об‘єднання будуть ключовими учасниками програми DOBRE та проектів планування і врядування об’єднаних територіальних громад.

Фото: з сайту Гусятинської об’єднаної громади

Коментарі