12 громад Житомирської, Закарпатської та Львівської областей братимуть участь у наступному етапі реалізації проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства», який реалізовує ГО «Європейський діалог» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
На першому етапі наша команда розробила Методологію оцінки громадянської участі на рівні територіальних громад. Ця Методологія була застосована для проведення емпіричного дослідження для оцінки рівня громадянської участі у 30 громадах, які є партнерами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській, Закарпатській та Львівській областях.
На основі проведеного дослідження, яке включало контент-аналіз відкритих джерел, аналіз офіційних документів, анкетування представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій та глибинні інтерв’ю, у кожній із областей було відібрано по 4 громади для участі у подальших заходах проєкту.
Зараз завершується формування робочих груп у кожній із громад, які спільно із експертами ГО «Європейський діалог» розроблятимуть Плани залучення громадян у кожній громаді. Частина заходів, які будуть включені у Плани, отримає підтримку від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Наступного тижня у Львові відбудеться вступна ознайомча конференція за участі представників 12 створених робочих груп. Після цього розпочнеться робота над створенням цього важливого документу.
Наша мета – не просто розробити Плани залучення громадян, а посилити вплив громадянського суспільства та жителів на прийняття рішень у громадах, налагодити партнерство та активну взаємодію між ними, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Також сподіваємося, що створені робочі групи стануть осердям активних та вмотивованих жителів громади, які стануть двигунами позитивних змін у громадах.
Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.