Із 29 вересня до 1 жовтня 2016 року у м. Люблін (Республіка Польща) відбувався Конгрес ініціатив Східної Європи. Громадська організація “Європейський діалог” долучилась також до його проведення, ставши партнером в організації декількох панельних дискусій.
Однією з них була панельна дискусія на тему “Роль Польщі в процесі децентралізації влади в Україні на рівні органів місцевого самоврядування”, у якій взяв участь керівник аналітичної групи “Європейського діалогу” Олександр Софій із доповіддю “Уроки польської реформи децентралізації для України”.
Завантажити (PDF, 1.87MB) Lyublin-III-prawki
У рамках запропонованої тематики були представлені різні моделі демократичних змін в Україні, пов’язаних з процесом децентралізації, на прикладі органів місцевого самоврядування нижчого рівня, які використовуються представниками люблінської міської адміністрації і громадських організацій, які з ними співпрацюють (FIM на прикладі реалізованих проектів).
Дискусія носила практичний характер, демонструючи з одного боку можливості використання польського досвіду в процесі розвитку самоврядування в Україні на прикладах ініціатив міста Люблін, що підтримують процеси системної трансформації і формування механізмів локального співтовариства територіальних одиниць нижнього рівня, а з іншого – оцінки представників українських громад, експертів регіональних офісів реформ (волинського, рівненського), що показують прогрес / процес змін, що відбувається в політиці децентралізації України і координації створення об’єднаних громад.
У цій панелі також були представлені фінансові інструменти ЄС (наприклад програма «U-LEAD with Europe: Ukraine Local Empowerment, Accountability and Development Programme»), що підтримують процес децентралізації в Україні в області:
1) розвитку потенціалу головних суб’єктів на центральному, регіональному та локальному рівнях з метою реалізації реформи децентралізації,
2) підвищення рівня наданих адміністративних послуг.
Подання аналізу використання кращого досвіду, експертного потенціалу і фінансових можливостей на місцевому рівні на тлі реформ в Україні.
Подання ключових результатів і висновків польських експертів та установ, які на даний момент активно залучені в процес реформ в Україні, особливо що стосуються децентралізації; ефективність програм, спрямованих на підтримку українських реформ.
Мета: порівняти очікування представників української адміністрації і неурядових організацій щодо можливостей, які Польща надає для розвитку України.
Висновки, зроблені в ході дискусії, будуть оброблені групою люблінських та українських експертів і представлені у формі рекомендацій підсумовує Конгрес.
Відео панельної дискусії:
Фото панельної дискусії: