Громадські слухання за матеріалами Звіту щодо моніторингу екологічної політики Солонківської громади

0

У Солонківській ОТГ відбулися Громадські слухання за матеріалами Звіту щодо моніторингу екологічної політики Солонківської громади. Звіт був підготовлений експертами громадської організації «Європейський діалог» у рамках проєкту «Екологічна політика Солонківської громади», що реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Аналіз екологічної політики Солонківської сільської територіальної громади засвідчив, що питанням охорони довкілля, у тому числі покращенню здоров’я населення, приділяється достатня увага – значна кількість відповідних заходів у 2019-2020 роках виконана.

Наявна значна кількість місцевих цільових програм розвитку, направлених на вирішення екологічних проблем, зокрема Програма охорони земель, Програма охорони навколишнього природного середовища, Програма по організації благоустрою, забезпечених відповідними фінансовими ресурсами.

Активно використовуються можливості зовнішніх джерел фінансових поступлень із залученням коштів місцевого бюджету щодо охорони довкілля, зокрема через обласні конкурсні програми.

Значна кількість екологічних проєктів орієнтована на капітальний ремонт та розчищення русел річок та потічків у населених пунктах громади для покращення екологічного стану та захисту від підтоплення сільськогосподарських земель та присадибних ділянок.

Значним поштовхом активізації екологічної політики Солонківської громади послужило прийняття у 2019 році Стратегії Солонківської об’єднаної громади на 2019-2027 роки, серед 3-х стратегічних напрямів якої в окремому праві виступила  стратегічна ціль С – Комфортне екологічне середовище (з відповідними операційними цілями – Впровадження системи управління ТПВ, Розвиток системи каналізації та очистки стічних вод, Розвиток системи благоустрою громади.

Важливо відзначити, що заходи місцевих цільових програм розвитку, грантових проєктів та проєктів Плану заходів із впровадження Стратегії тісно взаємозв’язані між собою, що дозволяє отримати ефект синергії.

Заслуговує на увагу концентрація ресурсів громади на вирішенні проблем каналізування населених пунктів громади та будівництві очисних споруд. Так у 2019 році завершено виготовлення проектно-кошторисної документації і розпочато будівництво очисних споруд та каналізаційних мереж у селах Солонка і Красів. Однак, значна вартість очисних споруд (15 млн грн.) не дозволяє громаді самостійно профінансувати будівництво.

DSC_0029 DSC_0037 DSC_0041

Коментарі