Налагодження комунікації між ВПО та надавачами гуманітарної допомоги

0

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну почала стікатися гуманітарна допомога різного виду і призначення. Протягом перших місяців все це розподілялося на системно і деколи навіть хаотично. Громади могли отримувати кілька разів одну і ту ж допомогу, або, навпаки, не отримати саме те, що їм було потрібно у першу чергу.

У рамках проекту «Дотримання соціально-економічних прав ВПО у Львівській області» ГО «Європейський діалог» провів серію глибинних інтерв’ю, фокус-груп, які дозволили встановити, що  станом на 2023 рік вже вибудувана система співпраці органів місцевого самоврядування, обласної влади із гуманітарними організаціями. У тому числі, це стало можливим завдяки Консультаційно-Координаційним центрам, які почали роботу на Львівщині у липні 2022 року. Цього року досвід був поширений на всю країну.

Такий формат передбачає збір інформації про потреби у різних розрізах напряму від людей шляхом заповнення анкет. Ця інформація доступна для міжнародних партнерів, з якими підписано меморандум, зважаючи на особливості роботи кожного з них, на динаміку закінчення одних і початку роботи інших проектів для того, щоб мати максимально індивідуальний підхід і не мати посередників. Тобто, з одного боку, людина показує свої потреби, з другого боку, міжнародна організація чи партнер цю потребу бачать і приймають рішення, чи можуть задовольнити таку потребу. Таким чином досягається кілька цілей – міжнародні організації уникають дублювання, так званої подвійної допомоги тій самій людині, з другого боку, виключається проміжна ланка у вигляді владних структур. Створено майданчик для роботи між партнером та бенефіцеаром.

“Програма “Стійкість” – це проект, який фінансується Європейським Союзом і впроваджується неурядовою організацією ЕRIM у партнерстві з Black Sea Trust, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Фондом “Східна Європа”, Фондом “Дім прав людини” та Домом прав людини в Тбілісі. Проект спрямований на посилення стійкості та ефективності ОГС, що постраждали від війни, та суб’єктів громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включно з незалежними ЗМІ та правозахисниками”.

Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні» за сприяння Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Європейський діалог»  і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Коментарі