Громади посилюють співпрацю місцевих органів влади та громадянського суспільства за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

0

Команда «Європейського діалогу» провела вже понад 25 вступних інформаційних зустрічей із представниками громад у Житомирській, Закарпатській та Львівській областях у рамках гранту «Посилення рівня залучення громадян та впливу громадянського суспільства», що реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

До зустрічей доєдналися представники органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу сільських, селищних та міських рад, громадських організацій, молодіжних рад, жінки-лідерки, люди з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи.

Громади різні за географічним розташуванням і соціально-економічними характеристиками, адже є і невеликі сільські або селищні громади, і достатньо великі міські громади, у кожної є своя специфіка та «родзинки». Однак їх усіх об’єднує спільна проблема – низька активність більшості мешканців, їхнє небажання або ж неможливість активно долучатися до розвитку громад.

Практично в кожній громаді є ядро активних людей, які відвідують заходи, що відбуваються за ініціативи органів місцевого самоврядування, долучаються до громадських слухань, до робочих груп, зокрема і з розробки стратегій розвитку. Проте, на жаль, у більшості громад частка таких мешканців є вкрай низькою. Натомість переважна більшість громадян поводяться пасивно, органам місцевого самоврядування доводиться застосовувати найрізноманітніші інструменти для того, щоби хоча б виявити потреби мешканців, дізнатися, як вони бачать основні напрями розвитку своєї громади, не кажучи вже про те, щоб залучити їх до активної участі в житті громади.

Протягом реалізації подальших заходів нашого проєкту будемо працювати над тим, щоб активізувати мешканців, посилити їхню громадянську залученість і налагодити повноцінне партнерство між мешканцями громади та органами місцевого самоврядування. Наразі триває процес заповнення анкет представниками органів місцевого самоврядування та громадських організацій, після опрацювання результатів анкетування наша команда також проведе групові інтерв’ю з посадовими особами ОМС та громадським сектором, щоб виявити, які інструменти громадянської участі працюють краще, які – менш ефективно, і зрозуміти причини цього. Зібраний матеріал дозволить сформулювати експертні рекомендації щодо підвищення ефективності застосування інструментів залучення громадян у 30 громадах, які є партнерками Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській, Закарпатській та Львівській областях.

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Коментарі