Налагодження діалогу та партнерства між громадянами й органами місцевої влади за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

0

Аналітики команди ГО «Європейський діалог» розпочали серію інтерв’ю, що є складовими аналітичного дослідження, яке ми проводимо в рамках гранту «Посилення рівня залучення громадян та впливу громадянського суспільства», що реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

У нас заплановані інтерв’ю з посадовими особами органів місцевого самоврядування та представниками громадських організацій у 30 громадах Житомирської, Закарпатської та Львівської областей. А розпочали ми із Бродівської громади Львівської області.

Під час онлайн-інтерв’ю обговорили рівень залучення мешканців до прийняття рішень у громаді, функціонування основних інструментів залучення, які умовно поділяються на чотири рівні: інформування, консультації, діалог, партнерство.

Детально зупинилися на документі, який був затверджений сесією міської ради якраз напередодні нашої онлайн-зустрічі, – Програмі сприяння розвитку громадянського суспільства та волонтерської діяльності. Цей документ, який розроблявся спільно із представниками громадських організацій та активними мешканцями, окреслив коло проблем, яке постає перед Бродівською громадою у сфері залучення мешканців:

  • відсутність достатньої кількості сучасних просторів для організації публічних заходів;
  • недостатнє залучення міською радою громадських об’єднань до спільного вирішення питань розвитку громади;
  • недостатня популяризація та комунікація органів місцевого самоврядування з громадськими об’єднаннями щодо використання інструментів місцевої демократії та залучення (громадські слухання, петиції, місцеві ініціативи, консультації з громадськістю, громадський бюджет та ін.);
  • обмеженість власних ресурсів громадських об’єднань та волонтерських спільнот;
  • недостатній рівень інформаційної підтримки діяльності громадських об’єднань та волонтерських спільнот.

Програма передбачає цілу низку заходів для вирішення цих проблем та активізації громадянського суспільства і підвищення рівня залучення мешканців. Важливо наголосити, що органи місцевої влади розуміють важливість налагодження співпраці із громадянським суспільством.

Завдання нашої команди спільно із Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» – розробити у 12 відібраних на основі нашого дослідження громадах Плани залучення, які мають сфокусуватися саме на конкретних заходах щодо налагодження діалогу та партнерства мешканців, громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування задля підвищення рівня життя у громадах та розвитку демократії. У кожній із громад нашим проєктом передбачено реалізацію трьох заходів із Планів залучення.

Сподіваємося спільними зусиллями активних мешканців, громадських організацій та органів місцевого самоврядування за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» досягнути позитивних змін у громадах та підвищити рівень залученості громадян до прийняття рішень і до життя громади загалом.

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Коментарі