Такого висновку дійшли учасники зустрічі, яка відбулася 12 січня 2016 року в місті Яворів. Під час цієї зустрічі з сільськими, селищними та міськими головами Яворівського району, які лише планують свої майбутні об’єднання в спроможні територіальні громади, представники двох громадських організацій: «Європейський діалог» та Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини, презентували свої проекти, які вони упродовж 2016 року реалізовуватимуть на території Яворівщини, в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
Під час своєї презентації, аналітики «Європейського діалогу» Олександр Софій та Тарас Баранецький обговорили з керівниками органів місцевого самоврядування про переваги та ризики, які їх очікують після об’єднання в спроможну територіальну громаду. Вони наголосили, що об’єднання не може бути лише через бажання чи небажання об’єднатись певних громад. В першу чергу, необхідно звертати увагу на те, чи буде, після такого об’єднання, громада спроможною забезпечити надання якісних публічних послуг своїм мешканцям, а свій бюджет формувати не лише беззбитковим, а й передбачати кошти на розвиток.
За словами керівника львівського Офісу реформ Віталія Корецького, вони врахували усі недоліки першого етапу об’єднання громад і під час другого етапу намагатимуться не допустити їхнього повторення. Для цього буде створена робоча група, яка займатиметься економічними та кількісними розрахунками спроможності громад. Із 21 січня розпочнуться зустрічі із усіма керівниками органів місцевого самоврядування області, на яких будуть обговорюватись ті рекомендації, які напрацює зазначена робоча група. Спочатку такі зустрічі будуть проведені у Львові, а після цього експерти Офісу реформ спільно з представниками органів влади та громадського сектору здійснять виїзди у всі райони області для роз’яснення оптимального об’єднання громад.