Гуртожиток Червоноградського гірничо-економічного технікуму: плани робіт

0

Сьогодні розпочнемо цикл розповідей про об’єкти та обсяги робіт, які заплановано виконати цього року в рамках проєкту “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”.

Найперше розповімо про гуртожиток Червоноградського гірничо-економічного фахового технікуму.

Це п’ятиповерхова будівля, загальною площею 2011 м². Фундамент будівлі в задовільному стані, пошкоджень та тріщин немає. Засипка присутня, але має ознаки осідання на багатьох ділянках. Існуючі стіни будівлі зведені з глиняної цегли та знаходяться в задовільному стані без видимих тріщин. Через низьку теплопровідність стін відбуваються значні тепловтрати, що призводить до збільшення витрат енергії на опалення будівлі. Опалення гуртожитку електричне. Система освітлення працює за допомогою стельових світлодіодних світильників. Існуюча максимальна номінальна потужність електропостачання гуртожитку становить 140 кВт.

Тому, в рамках проєкту, заплановані такі види робіт:

1. Утеплення фундаменту екструдованим пінополістиролом нижче та над рівнем землі товщиною не менше 100 мм. Крім того, для захисту гідроізоляційного шару від механічних, хімічних та інших пошкоджень рекомендується встановити рифлену мембрану для відводу грунтових вод.
2. Конструкції зовнішніх стін утеплити теплоізоляційними матеріалами – мінеральною ватою товщиною до 200 мм. Додатково рекомендується утеплення зовнішніх віконних прорізів (вони повинні займати 50% ширини віконної рами (але не менше 3 см).
3. Встановити на даху сонячну електростанцію. Річна генерація цієї сонячної станції повністю компенсує споживання електроенергії на освітлення будівлі та частково покриває інші потреби (зокрема, опалення).

Загальна вартість запланованих робіт – понад 236 тисяч євро. Після завершення реалізації цього проєкту 150 внутрішньо переміщених осіб матимуть покращені умови для проживання.

Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України”.

Коментарі