23 березня 2017 року в конференц-залі готелю “Атлас”, у рамках Проекту “Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні”, що фінансується Європейським Союзом, відбувся круглий стіл на тему: “Агломерації: міжнародний та український досвід”.
Під час свого виступу директор з питань науки та розвитку громадської організації «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук наголосив, що існує проблема розвитку великих міст, затиснутих околицями і, одночасно, проблема околиць, що тяжіють до міста. У подальшому він на прикладах агломерацій Франції, Німеччини на Польщі дав характеристику таких утворень та відмінності в їх управлінні. Окремо зупинився на питанні співробітництва між територіальними громадами та зауважив, що реалізації форм співробітництва, які передбачені у Законі України «Про співробітництво територіальних громад», на сьогодні ніщо не заважає, крім небажання домовлятись самих сусідів.
Під час круглого столу також відбулася презентація дослідження аналітика громадської організації “Європейський діалог” Тараса Баранецького на тему “Аналіз можливостей та потреб співробітництва територіальних громад в межах Львівської міської агломерації та Агломерації “Дрогобиччина”. А голова ініціативної групи створення Агломерації “Дрогобиччина” Микола Одрехівський розповів з чого починалась робота над створенням Агломерації “Дрогобиччина” і що вона була юридично оформлена у 2003 році. “А саме головне – зауважив він, що основною метою її утворення було, не змінюючи адміністративно-територіальний устрій, запустити інноваційні моделі економічного та рекреаційного розвитку даної території”.
Основні тези, які об’єднали більшість учасників круглого столу були такі: “агломерація – це природний процес і жодними законами її утворити або запобігти її утворенню неможливо”, “агломерація та децентралізація – це різні процеси”, “агломерацію не можна розглядати, як окрему адміністративно-територіальну одиницю, а у містобудівне законодавство слід ввести поняття “спільні схеми планування” територій”.
Фото: ГО “Інститут громадянського суспільства”