Ще один тренінг на Житомирщині провели у рамках реалізації проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства», що реалізовує ГО «Європейський діалог» (м. Львів) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Цього разу тренінг відбувся у Ємільчинській громаді. Тема тренінгу – «Практичні інструменти та ефективні механізми громадянської участі у місцевому врядуванні». Проводила тренінг регіональний координатор проєкту, виконавча директорка НУО “Сучасний формат” Жанна Соловйова. Про це повідомляє НУО “Сучасний формат” на своїй сторінці у facebook.
До участі у тренінгу долучилися представники ОМС, освітяни, психологи, бібліотекарі, спеціалісти соціальної сфери, діячі культури.
«Багато нового дізналися. До прикладу я дуже зацікавилась. Задумалась над створенням громадської організації. Це щось нове для мене, але можна буде спробувати.» – поділилась враженнями учасниця тренінгу Світлана Демянчук, вчитель-логопед інклюзивного ресурсного центру.
«Завдяки інструментам громадської участі можна втілити свою ідею (проєкт) і разом з тим допомагати людям, які цього потребують найбільше», – додала Ірина Денисюк, психологиня, учасниця тренінгу.
Заступник селищного голови Володимир Євтух розповів, що Ємільчинська селищна рада вже напрацювала «Положення про Шкільний бюджет участі» і певні кошти передбачені в бюджеті громади на 2025 рік. Далі мають бути обговорення, погодження і в подальшому прийняття рішень про реалізацію ініціативи зі шкільним бюджетом участі. Загалом у Ємільчинській громаді налічується є 14 ліцеїв і 1 гімназія. Передбачається, що усі ці заклади можуть претендувати на фінансування своїх проєктів.
Цінні поради та рекомендації щодо шкільного громадського бюджету в телефонному режимі надав представникам Ємільчинськоі громади експерт Максим Лациба, керівник Програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД. Зокрема, він озвучив чіткий алгоритм дій щодо підготовки пакету документів для старту ініціативи із шкільним громадським бюджетом, а також пан Лациба порадив, яку платформу можна використати для втілення ініціативи.
Ця публікація створена у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства», що реалізовує ГО «Європейський діалог» (м. Львів) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.