Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні

0

Починаємо знайомити вас із проєктом, грант на виконання якого ГО “Європейський діалог” отримала від федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH наприкінці минулого року. Проєкт має назву “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”. І цим фактично все сказано.

До кінця жовтня 2024 року, у рамках цього проєкту, ми повинні забезпечити більш екологічні та гідні умови проживання для понад 580 внутрішньо переміщених осіб, шляхом проведення комплексу робіт з облаштування 7 приміщень для їх тимчасового проживання на території Червоноградського вугільного мікрорегіону. А саме:

  • гуртожитку Червоноградського гірничо-економічного технікуму в м. Червоноград,
  • гуртожитку Добротвірського професійно-технічного училища в с. Добротвір,
  • гуртожитку філії Добротвірського професійно-технічного училища в м. Лопатин,
  • гуртожитку Угнівського аграрно-будівельного ліцею в м. Белз,
  • гуртожитку Сокальського професійного ліцею в м. Сокаль,
  • реабілітаційно-лікувального комплексу “Ровесник” в с. Комарів,
  • приміщення музичної школи в м. Соснівка.

Цілями проєкту є ремонт приміщень з метою створення додаткових місць для розміщення переселенців та здійснення заходів з термомодернізації будівель і встановлення сонячних електростанцій з метою зменшення витрат енергії на утримання приміщень.

У підсумку ми отримаємо:

  • покращені умови проживання ВПО,
  • підвищення енергоефективності приміщень та зменшення витрат місцевих бюджетів на утримання житла для ВПО,
  • розроблений механізм реалізації інвестиційних проектів для забезпечення гідних та екологічних умов життя ВПО у співпраці з різними суб’єктами (донорами, громадськими організаціями, органами влади, комунальними установами, бізнесом).

Також одним із позитивних ефектів реалізації проєкту буде те, що на базі об’єктів інвестування розпочнеться створення навчально-практичних центрів, які передбачають оновлення матеріально-технічної бази навчального процесу, що створює умови для перепідготовки ВПО з метою їх повноцінної інтеграції в соціально-економічне життя громад, а також забезпечить перепідготовку працівників вугільної промисловості в рамках справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України”.

Коментарі