Гуртожиток філії Добротвірського професійного ліцею: зміни в планах робіт

0

6 березня ми вам розповідали про один з наших об’єктів, який став частиною проєкту “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”.

Це гуртожиток філії Добротвірського професійного ліцею в селищі Лопатин. На початку реалізації проєкту ми планували встановити біля будівлі ліцею модульну котельню, розширити зовнішні мережі, встановити відповідну насосну групу та провести енергозберігаючі заходи за рахунок автоматизації системи.

Перед початком етапу проєктування, який розпочався 14 березня, на кожному із об’єктів була здійснена перевірка наявності офіційних документів, необхідних для проведення проєктування, а в подальшому – для державної експертизи та ремонтно-будівельних робіт. У ході перевірки документів цього об’єкту було з’ясовано, що частина документів для запланованого будівництва нової твердопаливної котельні відсутня, зокрема:
– містобудівні умови та обмеження,
– витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності щодо земельної ділянки,
– витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівель та споруд на ділянці,
– витяг з Державного земельного кадастру,
– технічні паспорти на будівлі та споруди, розміщені на ділянці.

Вироблення цих документів, а особливо – містобудівних умов та обмежень, згідно з вітчизняним законодавством триває орієнтовно 3 місяці. А це призведе до відтермінування початку циклу планувальних і будівельних робіт та унеможливить завершення робіт на об’єкті до 31 жовтня 2024 року.

У зв’язку з цим команда проєкту за погодженням з керівництвом Добротвірського професійного ліцею та Львівською обласною військовою адміністрацією прийняла рішення змінити види ремонтно-будівельних робіт, які забезпечують виконання запланованих показників по об’єкту без збільшення вартості проекту. Ці зміни були погоджені донорами проєкту “Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України”.

Ми запропонували відмовитись від будівництва нової твердопаливної котельні, натомість плануємо встановити джерело енергії на підігрів води системи опалення – теплового насосу “повітря-вода” з технологією dc-інвертор потужністю 15 кВт теплової енергії (споживання електроенергії 6 кВт) з розширювальним баком, групою безпеки, насосною групою, системою атоматизації та під’єднати до існуючої системи опалення будівлі. Встановлення теплового насосу дасть можливість використання нагріву в нічний час і відповідний відбір акумульованої енергії в денний час з автоматичним програмуванням та системою захисту від перевантаження електричної мережі.

Переваги цього технічного рішення:
– не потребує офіційних дозвільних документів;
– короткий термін виконання монтажно-будівельних робіт;
– значно менші експлуатаційні витрати (не потребує затвердження додаткових штатних одиниць для обслуговування);
– суттєво нижча вартість будівельно-ремонтних робіт (економію коштів можна спрямувати на інші об’єкти);
– екологічність (не виділяються продукти горіння, а тому навколишнє середовище не забруднюється);
– безпечність в експлуатації;
– досвід реалізації подібних проектів на об’єктах Львівської області.

Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України”.

Коментарі