Продовжуємо наш цикл розповідей про об’єкти та обсяги робіт, які заплановано виконати цього року в рамках проєкту “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”.
Четвертий об’єкт, який потрапив у наш проєкт – це гуртожиток Угнівського аграрно-будівельного ліцею в м. Белз.
Це двоповерхова будівля, загальною площею 256 м². Фундамент будівлі в задовільному стані. Бруківка (цоколь) відсутня. Заходи з енергоефективності цієї частини будівлі не проводилися. Існуючі стіни з глиняної цегли в задовільному стані, але є зношеність декоративного шару. Загальна площа стін гуртожитку – 395 м². Через низькі значення термічного опору стін відбуваються значні тепловтрати, що призводить до надмірних витрат енергії на опалення будівлі. Будівля гуртожитку не має підвалу. Проте поруч знаходиться недіючий гуртожиток Угнівського аграрно-будівельного ліцею (вул. Івасюка, 4а), де цього року за кошти обласного бюджету розпочались ремонтні роботи. У цій будівлі є підвал з невеликими складськими приміщеннями.
У межах проєкту, заплановані такі види робіт:
- Стіни підвалу пропонується утеплити екструдованим пінополістиролом товщиною не менше 100 мм як під, так і над рівнем землі, а також передбачити дренаж ґрунтових вод ямковою мембраною для захисту гідроізоляційного шару від механічних, хімічних, та інші види пошкоджень.
- Конструкції зовнішніх стін пропонується утеплити теплоізоляційними матеріалами – мінеральною ватою товщиною до 200 мм. Крім того, пропонується утеплення зовнішніх віконних укосів. У місцях, де немає можливості утеплити зовнішні укоси мінеральною ватою, необхідно виконати теплу штукатурку на основі перліту.
- Для дотримання вимог безпеки пропонується провести ремонт підвальних приміщень для створення простого укриття на випадок авіанальоту.
Загальна вартість запланованих робіт – понад 77 тисяч євро. Після завершення реалізації цього проєкту 66 внутрішньо переміщених осіб матимуть покращені умови для проживання та комфортне укриття.
Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України”.