Розв’язання конфліктів та налагодження діалогу між ВПО та місцевими жителями в Бродівській ТГ

0

У Бродах 25 жовтня відбувся тренінг з розв’язання конфліктів та налагодження діалогу між ВПО та місцевими жителями.

На тренінгу розглянули наступні питання та працювали над засвоєнням таких навичок:

Що таке конфлікт, стилі та способи вирішення конфлікту, компетенції, які необхідні для ефективного вирішення конфлікту. Практикували навички як посилити свою здатність справлятись із стресом, спричиненим конфліктом, як ефективно вирішувати діалог через техніки ненасильницького спілкування, активного слухання, працювали з інтересами, емоціями та потребами, навчались техніці «Я-повідомлення».

Учасники заходу відзначили:

  • Корисність практичної інформації, методичних порад з профілактики, вирішення конфліктів мирним шляхом
  • Важливість отриманих знань та навичок у повсякденному житті, для налагодження комунікації, особливо ці навички корисні як для людей, які покинули свої домівки та проживають в громаді так і місцевих мешканців для розуміння одне одного та кращої інтеграції в громади;
  • Розуміння, конфлікт має свої негативні та позитивні прояви і наслідки, і від того, як людина ставиться до конфлікту залежить його вирішення;
  • Цінно було ближче поспілкуватись з людьми, які приїхали в громаду через війну, зрозуміти наскільки важко цим людям пристосуватися до нових умов життя, нового соціального та культурного оточення, селища, де багато що є незнайомим. Люди поділились своїми емоціями, як вони долали страх, невіру, розпач, депресію та агресію, щоб продовжувати своє життя в нових умовах.
  • Корисними були вправи з управління стресом, спричинених конфліктом, та усвідомлення своїх кордонів;
  • Важливість навичок ненасильницького спілкування та активного слухання;
  • Цінність розуміння своїх емоцій, як вони пов’язані з потребами та інтересами, та, як враховуючи ці навички, практикувати «я-повідомлення»;
  • Важливість діалогових практик, навичок ненасильницького спілкування, роботи з емоціями іншої сторони, «побачити ситуацію очима іншої людини» а не поставити себе на її місце.
  • Учасники відзначили змістовність та структурованість тренінгу, гарний виклад матеріалу, доречність вправ та активностей.

Цільова аудиторія: волонтери, місцеві мешканці, представники ОГС та ВПО.

Тренер: Христина Гаталяк

Тренінг  проводився ГО «Європейський діалог» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР  Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст публікації не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Коментарі