Одним із стратегічних напрямів роботи громадської організації «Європейський діалог» було і залишається сприяння регіональному розвитку та становленню місцевого самоврядування. Євромайдан активізував в Україні запровадження реформ в усіх сферах суспільного життя.
Процеси децентралізації з цього моменту стали домінантою наших проєктів і в першу чергу – стратегічне планування у новостворених об’єднаних територіальних громадах. Завдяки співпраці з програмами DOBRE та U-LEAD у нас була унікальна можливість моніторингувати виконання вже затверджених стратегій.
Як засвідчив досвід майже у всіх стратегіях в економічній частині присутня ціль «Розвиток туризму», яка, на думку громад, закрутить місцевий бізнес, притягне інвесторів. При цьому основною туристичною принадою стане наявна місцева культурно-історична спадщина та сервіси навколо неї.
Однак, час різко понижає градус ентузіазму, який був присутній при розробці, а туристичні проєкти так і залишаються не реалізованими. Дещо оптимістичнішими є результати на обласному рівні, однак і тут, подібні проєкти значно поступаються іншим напрямкам. Чому?
Саме на ці запитання ми намагались дати відповідь у пропонованому дослідженні, яке деталізує зони інтересів і взаємозв’язки культурно-мистецької сфери і туристичної привабливості території.
Це, на нашу думку, дасть глибше розуміння зацікавленим сторонам природи цих зв’язків, їх фактичного стану на сьогодні та можливість більш якісно формувати спільні програми і проєкти культурно-туристичного спрямування. Ми також вважаємо, що інвестування в культуру в значній мірі залежить від зусиль усіх зацікавлених сторін і в першу чергу – місцевої влади, мешканців і бізнесу. Повернення інвестицій пов’язане не лише із здатністю виробити культурний продукт, здатний зайняти свою нішу на ринку, збільшивши прибутки громади. Інвестиції трансформують громаду, якість життя мешканців, стиль мислення.
Детально у нашому аналітичному дослідженні, проведеному за фінансової підтримки Українського культурного фонду:
Завантажити (PDF, 1.62MB) Spriyannya-rozvitku-kulturi