Як писати проекти навчали проектних менеджерів ОТГ Сумщини

0

В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, проходив дводенний семінар з проектного менеджменту для ОТГ Сумської області.

Понад двадцять представників об’єднаних громад Сумщини ознайомились з основами логіко-структурного підходу під час аналізу і планування реалізації проектної ідеї, а також виконували ряд практичних вправ, пов’язаних із заповненням логіко-структурної матриці проекту.

Спікерами семінару були керівник аналітичної програми ГО «Європейський діалог» Олександр Софій та національний експерт з питань стратегічного планування Програми U-LEAD Олександр Волошинський.

Захід «Проектний менеджмент ІІ» став продовженням вересневого семінару, який вже проходив у місті Суми. Цього разу акцент був зроблений на секторальній підтримці та найскладнішому елементові проектного менеджменту – логіко-структурній матриці (частина проектної заявки, де у табелярній формі представлено логіку проекту).

Логіко-структурний підхід є стандартною складовою більшості проектних заявок, які фінансуються європейськими донорами. З цим елементом більшість представників об’єднаних громад Сумщини чи не вперше зіткнулись, подаючи проекти на секторальну підтримку. Згодом вона буде присутня і в проектах на фінансування з ДФРР. А розробляючи проекти на Міжнародну технічну допомогу, проектні менеджери громад (чи ті особи, які виконуватимуть ці функції) постійно матимуть справу з логічною матрицею. Цей метод інтенсивно запроваджується також в багатьох українських програмах регіонального розвитку, зокрема в рамках конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

За словами Олександра Софія, метою заходу є спонукання до написання своїх проектів менеджерів ОТГ та «лікування» їх від страху перед логічною матрицею:

«Якщо взяти галузь логічної матриці – більшість проектних менеджерів громад вона вводить у ступор. Ніхто не знає, що туди писати, і відкриваючи – відразу закриває її. Ми два дні навчали, як писати проекти, проводитили роботу з детальним роз’ясненням. Для прикладу взяли один проект і аналізуємо. І проектні менеджери беруть у цьому активну участь. Немає іншої методології, щоб навчити їх, як під час семінарів змусити людей писати ці проекти».

Джерело та фото: Сумська обласна рада.

Коментарі