ГО “Європейський діалог” у рамках проєкту “Дотримання соціально-економічних прав ВПО у Львівській області” розпочав проводити серію глибинних інтерв’ю з представниками громад Львівщини щодо покращення забезпечення соціально-економічних прав ВПО.
Попередній аналіз показав, що впродовж півтора роки з часу початку повномасштабного вторгнення потреби внутрішньо переміщених осіб на Львівщині суттєво змінились. Відповідно, і керівництво громад, гуманітарні штаби, волонтери також переформатували свої напрямки діяльності.
Так, впродовж перших місяців війни головними потребами ВПО були отримання гуманітарної допомоги, зокрема, продуктів харчування, засобів гігієни, засобів догляду за дітьми, дитячого харчування, теплих речей, спальних наборів, посуду, розміщення у місцях компактного проживання, відновленя та отримання документів, реєстрація. Згодом актуальним стало отримання грошових виплат, як від держави, так і від міжнародних фондів.
Станом на зараз потреби ВПО суттєво змінились. Опитані нами інтерв’юери стверджують,що наразі найбільш актуальними потребами є пошук житла та пошук роботи. На Львівщині уже є громади, де взагалі не проводиться роздача гуманітрної допомоги, так само у значній кількості громад уже відсутні місця компактного проживання ВПО, оскільки всі внутрішньо переміщені особи проживають у приватному секторі.
Відтак, головним завдання громад стало створення умов для того, щоб представники ВПО змогли знайти робочі місця та отримали можливість самостійно себе забезпечувати, приносячи користь громаді.
“Програма “Стійкість” – це проект, який фінансується Європейським Союзом і впроваджується неурядовою організацією ЕRIM у партнерстві з Black Sea Trust, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Фондом “Східна Європа”, Фондом “Дім прав людини” та Домом прав людини в Тбілісі. Проект спрямований на посилення стійкості та ефективності ОГС, що постраждали від війни, та суб’єктів громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включно з незалежними ЗМІ та правозахисниками”.
Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні» за сприяння Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю <ім’я автора/партнера> і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.