Офіс реформ у Львівській області вирішив допомогти процесу децентралізації фінансово і розмістив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook допис Зоряни Філіповс “Фінансування процесу децентралізації”. Звичайно, така інформація завжди буде “на вагу золота”, однак бідою такої інформації є те, що поруч із дійсно важливою інформацією подається ще купа другорядної, яка нівелює загальний ефект.
Серед переліку можливих джерел, означених Зоряною Філіповс, якими вже сьогодні можуть скористатися громади, в першу чергу – об’єднані, можна назвати лише ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку) та досить таки скромний за бюджетом Проект “Реформа управління на сході України” на технічну допомогу створення Центрів надання адміністративних послуг. Решта джерел – важко доступні.
Взяти до прикладу Фонд демократії Організації Об’єднаних Націй (ФДООН/UNDEF)www.un.org/democracyfund/apply-funding: в період з 2007 по 2014 рік з України було підтримано 9(!!!) проектів і виключно від громадських організацій.
Ще один із прикладів – Карпатський фонд та його конкурс мікрогрантів –http://www.carpathianfoundation.org.ua/programs. Конкурс від 6 квітня 2015 року, реалізація проектів розпочалася 1 червня 2015 року і завершилась 15 листопада цього ж року!!! При цьому до конкурсу були запрошені громадські організації, благодійні фонди, незареєстровані ініціативні групи України. Мета конкурсу – зменшення корупційних проявів і практик на місцевому/регіональному рівні. Максимальна сума гранту – 23 000 грн.
Думаю, “ведмежу послугу” для громад несе інформація і про підтримку децентралізації Міжнародним фондом “Відродження” (http://loda.gov.ua/news?id=19224). Дійсно, на зустрічі 25 листопада 2015 року голів територіальних громад Львівщини із виконавчим директором Фонду Євгеном Бистрицьким йшла мова про можливе фінансування виготовлення проектно-кошторисної документації. Однак, до поки Фонд “Відродження” не оголосив офіційно конкурс – така інформація шкідлива.
Сьогодні в Львівській обласній державній адміністрації ми завершуємо цикл семінарів щодо підготовки проектів до програм міжнародної технічної допомоги. На черзі – подібні семінари в районах області для громад. Думаю там можна буде знайти відповідь на запитання, де реально лежать кошти для децентралізації?