У Львові відбулась дводенна інтеграційна зустріч у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства», який реалізовує ГО «Європейський діалог» за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
У зустрічі взяли участь представники 12 громад із Житомирської, Закарпатської та Львівської областей – працівники органів місцевого самоврядування та представники організацій громадянського суспільства.
В ході зустрічі учасникам презентували результати аналітичного дослідження громадянської участі у прийнятті політичних рішень на рівні територіальних громад та розроблену аналітиками ГО «Європейський діалог» Методологію оцінки рівня громадянської участі, яка вже була апробована для проведення дослідження у 30 громадах, які є партнерами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Найважливішою складовою зустрічі стала практична робота у робочих групах. Учасники покращували практичні навики щодо розробки Планів залучення населення, які у межах реалізації проєкту будуть створені у кожній із 12 громад. На окремій сесії зустрічі учасники працювали над механізмами залучення громадськості, які використовуються в громадах, презентували напрацьовані у робочих групах пропозиції щодо використання конкретних інструментів залучення для посилення впливу мешканців громад на прийняття рішень.
Для учасників корисним стало спілкування між собою, дискусії та обмін досвідом щодо того, які труднощі виникають у кожній із громад щодо залучення мешканців та які інструменти найефективніше працюють для активізації мешканців та громадянського суспільства. Головний висновок – необхідно переходити від стадії інформування мешканців з боку органів місцевого самоврядування до налагодження повноцінного діалогу, а в перспективі – сталого партнерства місцевої влади, мешканців та організацій громадянського суспільства.
Попереду – тривала робота над створенням Планів залучення населення, які мають стати чітким дороговказом, за допомогою яких заходів, інструментів громади можуть посилити вплив громадян, підвищити їхню мотивацію та ініціативність та залучити до активного партнерства для розвитку місцевих спільнот. Першим кроком стануть установчі збори робочих груп у кожній із 12 громад, які відбудуться протягом серпня. Важливою запорукою успіху стане збалансоване формування робочих груп і представниками органів місцевого самоврядування, і організацій громадянського суспільства, і активними мешканцями. Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» громади отримають можливість не лише розробити Плани залучення населення, але й почати роботу над реалізацією передбачених ними заходів, а на завершальній стадії нашого проєкту – здійснити візити для обміну досвідом у кожній із трьох областей, охоплених проєктом.
Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» в рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».