Житло є основною перешкодою для довгострокової інтеграції ВПО у Львівській області

0

Найболючішим питанням, на думку ВПО та громадських організацій у громадах Львівської області,  є проблеми, пов’язані зі збільшення навантаженням на житловий фонд, зменшення кількості вільного  житла. Це встановлено у результаті дослідження громадської активності та ініціативності внутрішньо переміщених осіб у громадах західної частини України, яке проводилося у вересні – листопаді 2023 р. експертом Європейського діалогу Наталією Морозюк.

Переважна більшість, до 85 % опитаних ВПО, отримують лише виплати від держави у розмірі 2000 грн. Респонденти вказують, що гуманітарна допомога від місцевих та міжнародних організацій не є сталою та надається, як правило до свят, останні півроку вона майже відсутня. Потреба є, навіть, в продуктовій допомозі, особливо це стосується соціально вразливих верств населення: матерів-одиначок, сімей, які мають дітей-інвалідів, пенсіонерів. Є потреба в ліках та реабілітаційних послугах для дітей-інвалідів. Інформаційна допомога не є регулярною, але ВПО які користувалися нею хотіли би мати доступ до неї регулярно. Проте усі без винятку респонденти вказують на потребу в житлі, є готовність самостійно будуватися, брати іпотеку на пільгових умовах. Через високі ціни на оренду є потреба в допомозі її сплати. Частина ВПО має потребу в соціальному житлі, яке може істотно покращити якість їх життя.

Це дослідження проводиться за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст публікації не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

 

Коментарі