Бюджети об’єднаних громад Львівщини: нові виклики та можливості

0

Реформа децентралізації передбачає передачу значних повноважень та дохідної бази на найнижчий (базовий) рівень місцевого самоврядування. Процес добровільного об’єднання, який стартував в Україні у 2015 році, покликаний сформувати ці базову спроможну ланку.

На Львівщині у 2015 році створено 15 об’єднаних громад, які визнані спроможними. Важливим інструментом ефективного виконання покладених на них функцій є бюджет.

Бюджети більшості об’єднаних громад Львівщини характеризуються значною залежністю від офіційних трансфертів з Державного бюджету та використанням близько 2/3 коштів на поточне фінансування установ та закладів соціальної інфраструктури. За таких умов реалізація «розвиткових» проектів, необхідних для якісного надання послуг, може здійснюватися, як правило, лише за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на формування інфраструктури об’єднаних громад.

Ключовим завданням об’єднаних громад Львівщини у 2016 році є нарощення власних доходів та підвищення ефективності поточних видатків, шляхом оптимізації та модернізації мережі соціальної інфраструктури.

Завантажити (PDF, 2.75MB)

Коментарі