Перспективний план Львівщини 2.0

0

На початку вересня 2016 року Львівська обласна державна адміністрація внесла до Львівської обласної ради проект Перспективного плану, який передбачає 85 громад. Даний документ поданий, як зміни до Перспективного плану, схваленого у 2015 році, в частині 17-и районів та міста Львова (змін територій громад в Буському, Золочівському та Кам’янка-Бузькому районах не передбачається). Зміна територій вже створених 16-и громад не передбачається.

Відповідно до проекту Перспективного плану у Львівській області має бути:

  • 40 міських громад (громади мають сформувати всі міста Львівщини, за винятком Дублян, Соснівки, Стебника та Угнева).
  • 21 селищна громада (з 34-х наявних селищ міського типу).
  • 24 сільські громади.

В документі не враховуваний формат створених до оприлюднення проекту Перспективного плану Давидівської сільської (Пустомитівський район) та Нежухівської сільської (Стрийський район) громад.

Проект Перспективного плану передбачає перевищення нормативних характеристик зон доступності для 15-и потенційних громад. Як мінімум, у 3-х з цих випадків є реальна можливість створення спроможних «віддалених» громад – Підбузької селищної (Дрогобицький район), Верхньобілківської (Чижиківської) сільської (Пустомитівський район) та Угерської сільської (Стрийський район) громад.

Для вирівнювання спроможності територій, передбачених у складі Дулібської сільської громади, пропонується передбачити у кінцевому проекті Перспективного плану-2016 об’єднання Стрийської міської та Дулібської сільської громади у Стрийську міську громаду.

14 адміністративних центрів спроможних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України у 2015 році, не передбачені у проекті Перспективного плану. Більшість з цих населених пунктів потрапили у зону доступності міст обласного значення та міст-районних центрів. Виключення становить місто Дубляни (Жовківський район), яке передбачене як частина Куликівської селищної громади.

Враховуючи наведене вище, рекомендуємо внести зміни в проект Перспективного плану в частині Дрогобицького, Жовківського, Пустомитівського та Стрийського районів. А також додатково передбачити 4 потенційні громади: Підбузьку селищну (Дрогобицький район), Дублянську міську (Жовківський район), Верхньобілківську (Чижиківську) сільську (Пустомитівський район) та Угерську сільську (Стрийський район).

Зважаючи на те, що параметри вже створених громад (більшість з 16-и громад є дрібними за площею та чисельністю мешканців), передбачаємо, що Перспективний план буде змінюватися в 2017 році з метою укрупнення цих громад.

Більше про новий проект Перспективного плану у аналітичній записці Тараса Баранецького:

Завантажити (PDF, 2.07MB)

Коментарі